Uniwersjada w Gwangju 2015. Maciej Smoła i Sylwia Mikołajczuk odpadli z turnieju debla

Polski debel Maciej Smoła, Mikołaj Jędruszczak nie zdołał awansować do półfinału turnieju tenisowego uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej. Odpadł też debel kobiecy z Sylwią Mikołajczuk z Poznania.
Para Sylwia Mikołajczuk i Justyna Jegiołka uległ deblowi z Tajlandii w składzie Noppawan Leertcheewakarn i Varatchaya Wongteanchai 4:6, 4:6. Medalu dla poznanianki w tej konkurencji zatem na uniwersjadzie nie będzie.

Natomiast Maciej Smoła z Poznania i Mikołaj Jędruszczak z Torunia trafili na gospodarzy. Chung Hyeon i Nam Ji-sung z Korei Południowej okazali się mocniejsi w ćwierćfinale i zwyciężyli z Polakami 6:4, 6:2.

W półfinałach kobiecego debla uniwersjady w Gwangju wystąpią wyłącznie duety azjatyckie - deble z Korei Południowej, Japonii, Tajwanu i Tajlandii. Wśród mężczyzn w drabince półfinałowej jest niemal podobnie - do grona trzech duetów z Dalekiego Wschodu (z Korei Południowej, Japonii i Tajwanu) dołączył jedynie brytyjski debel Joseph Salisbury i Darren Walsh.

Dwa lata temu, podczas poprzedniej uniwersjady w Kazaniu, brązowy medal w kobiecym deblu zdobyła poznańska para Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska. Polki przegrały wówczas w półfinale z tymi samymi tenisistkami z Tajlandii, które teraz wyeliminowały Sylwię Mikołajczuk i Justynę Jegiołkę.