Uniwersjada w Gwangju 2015. Anna Jaciak-Michalska ze srebrnym medalem. Świetny skok

Skok na znakomitą odległość 6,57 m dał Annie Jagaciak-Michalskiej srebrny medal uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej. Wielkopolska skoczkini miała taki medal na poprzedniej uniwersjadzie, tyle że w trójskoku.
Dwa lata temu w Kazaniu zawodniczka z Puszczykowa zdobyła srebro w trójskoku, a wynik 6,32 m dał jej siódme miejsce w skoku w dal. Tym razem Anna Jagaciak-Michalska skoczyła 6,57 m i wywalczyła medal. To wynik już bliski jej rekordowi życiowemu z 2010 roku, który wynosi 6,74 m.

Podczas konkursu w Gwangju skoczkini z Wielkopolski startowała bardzo równo - oddała sześć czystych skoków na podobne odległości, kolejno: 6,54 m, 6,50 m, 6,53 m, 6,57 m, 6,42 m i 6,49 m. Najlepszy z tych wyników, 6,57 m, był o 24 cm gorszy od złotej medalistki, którą została Rosjanka Julia Pidłużnaja. Brąz wywalczyła Naa Adjeley Anang z Australii z wynikiem 6,55 m. Walka była zatem bardzo zacięta. Annę Jagaciak od czwartej zawodniczki, którą była Cypryjka Nektaria Panayi, dzieliło zaledwie 5 cm.

Srebrny medal uniwersjady to jedno z największych osiągnięć Anny Jagaciak-Michalskiej, którą była mistrzynią Igrzysk Frankofońskich, brązową medalistką Młodzieżowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Europy Juniorów.