Tenis. Czterech najwyżej rozstawionych zawodników w Poznań Open zagrało na kortach w Wimbledonie

W wielkoszlemowym Wimbledonie zagrało czterech zawodników, których zobaczymy w Poznań Open. Najlepszy wynik osiągnął Niemiec Alexander Zverev.
Utalentowany 18-latek wygrał w pierwszej rundzie ze zwycięzcą Poznań Open sprzed dziesięciu lat Tajmuzarem Gabiaszwilim. Mecz trwał blisko cztery godziny i zakończył się rezultatem 9:7 dla Niemca w piątym secie. W drugim meczu Zverev zagrał z Amerykaninem Denisem Kudlą. Przegrał 3:6, 6:3, 6:7, 4:6.

Pozostali zawodnicy, których od poniedziałku będzie można oglądać na kortach na Golęcinie, przegrali w Londynie w pierwszej rundzie. Rozstawiony z numerem jeden w poznańskim challengerze, Pablo Carreno nie miał szczęścia w losowaniu i trafił na wysoko sklasyfikowanego Gaela Monfilsa. Podobnie Francuz Luca Pouille, który przegrał z Kevinem Andersonem (14. miejsce w rankingu ATP). Ostatni uczestnik poznańskiego turnieju, Joao Souza odpadł po meczu z Santiago Giraldo.

Świetnie na londyńskiej trawie zaprezentował się za to zwycięzca ubiegłorocznego Poznań Open, Belg David Goffin. Awansował aż do czwartej rundy, gdzie przegrał ze Stanem Wawrinką.