Tenis. Kolejni Polacy z dzikimi kartami do eliminacji Poznań Open

Paweł Ciaś oraz Przemysław Michocki otrzymali od organizatorów Poznań Open dzikie karty do udziału w eliminacjach do turnieju głównego, który rozpocznie się 13 lipca.
Paweł Ciaś to od niespełna trzech tygodni mistrz Polski seniorów. 21-letni tenisista trenuje na co dzień na kortach Warszawianki Warszawa. W ubiegłych latach grał w eliminacjach do poznańskiego challengera, jednak ani razu nie awansował do turnieju głównego. -To wybitnie utalentowany tenisista. Ma szybką rękę i jest bardzo sprawnym zawodnikiem. Widzimy, że jego forma sportowa rośnie, liczymy więc, że sprawi w Poznaniu miłą niespodziankę - mówi dyrektor Poznań Open Krzysztof Jordan. Ciaś sklasyfikowany jest obecnie na 745. miejscu rankingu ATP.

Drugim zawodnikiem, który dostał szansę zagrać o awans do turnieju głównego jest Przemysław Michocki, zwycięzca 39. Grand Prix Wojciecha Fibaka. - Cieszę się, że w turnieju zagra młody człowiek z Poznania. Będzie miał niepowtarzalną okazję zmierzyć się ze starszymi, doświadczonymi zawodnikami. Jest zawodnikiem o dużym potencjale, gra ciekawy, techniczny tenis - mówi Wojciech Fibak. Michocki jest zawodnikiem Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie.

Pozostali Polacy, którzy zagrają w eliminacjach to Norbert Tadyszak oraz Rafał Teurer. Ostatnią dziką kartę organizatorzy przeznaczyli dla zawodnika, który wygra młodzieżowe Mistrzostwa Polski rozgrywane obecnie na kortach AZS Poznań.