Uniwersjada Gwangju 2015. Maciej Smoła odpadł z turnieju singlowego tenisa

Po porażce z Francuzem Lucasem Poullainem poznański tenisista Maciej Smoła odpadł z turnieju tenisowego uniwersjady w Gwangju w Korei Południowej. Doszedł do trzeciej rundy
We wcześniejszych poznaniak Maciej Smoła miał wolny los oraz wygrał z Białorusinem Jaraslauem Narkiewiczem . Francuz Lucas Poullain okazał się za mocny - poznaniak przegrał z nim wysoko 3:6, 2:6. W kolejnym spotkaniu francuski zawodnik zmierzy się z Huang Liang-chi z Tajwanu. Dalej zaszedł Mikołaj Jędruszczak z Torunia, który awansował już do czwartej rundy.

Sylwia Mikołajczuk z AZS Poznań w parze deblowej z Justyną Jegiołką z klubu Smecz Leśnica awansowały do trzeciej rundy turnieju gry podwójne uniwersjady w Gwangju. Wygrały w trzech setach z Białorusinkami Lidzią Marazawą i Wiktoriją Mun 4:6, 6:3, 10:5. W kolejnym pojedynku zmierzą się z parą z Tajlandii, Noppawan Leertcheewakarn i Varatchaya Wongteanchai.

Do trzeciej rundy debla awansowała też para męska Maciej Smoła, Mikołaj Jędruszczak. Zmierzą się w niej z Francuzami Louis Chaix, Lucas Poullain. Poznaniak będzie miał zatem okazję do rewanżu.