Uniwersjada Gwangju 2015. Marika Chrzanowska blisko medalu we florecie

Marik Chrzanowska z AZS Poznań doszła do ćwierćfinału na uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej. Szymon Kozłowski z AZS Poznań, jedyny przedstawiciel Wielkopolski w turnieju szermierki mężczyzn, odpadł już po pierwszej walce.
Poznanianka Marik Chrzanowska była jednym z najmocniejszych punktów polskiej reprezentacji w Gwangju. W turnieju floretu kobiet na uniwersjadzie w Korei Południowej najpierw wygrała z Chinką Wang Chen 15:7, następnie zwyciężyła Rosjankę Oksanę Pogriebniak po dramatycznym pojedynku 15:14, wreszcie w ćwierćfinale przegrała z Francuzką Jeromine Mpah Njangą 3:15. To francuska florecistka zdobyła następnie złoto przed Rosjanką Swietłaną Tripapiną.

Brązowy krążek w szabli wywalczyła Marta Puda z Sosnowca. Szymon Kozłowski startował we florecie i w pierwszym pojedynku jego rywalem był Francuz Maxime Pauty. Poznaniak przegrał wyraźnie 7:15. Francuski florecista doszedł do 1/8 finału, gdzie pokonał go jego rodak Maximilien Chastanet.

Złoty medal we florecie mężczyzn na uniwersjadzie w Gwangju zdobył Włoch Saverio Schiavone, srebrny - Joseph Bravo z USA, a brązowy - Rosjanin Roman Kuc. Najlepiej z Polaków spisał się Michał Siess z Gdańska, który zajął 11. pozycję. Poznaniaka Szymona Kozłowskiego sklasyfikowano na 44. pozycji na 61 startujących szermierzy.