Sport.pl

Uniwersjada Gwangju 2015. Pierwszy mecz Polek odwołany z przyczyn politycznych, kolejne przegrane

Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet z trzema piłkarkami Medyka Konin przegrała wszystkie mecze na uniwersjadzie w Gwangju w Korei Południowej - z Chinami aż 1:4 i z Brazylią 0:3. Pierwsze spotkanie nie doszło do skutku
W pierwszym spotkaniu Polki miały się spotkać z zespołem Korei Północnej. Jak niemal zawsze przy okazji imprez sportowych organizowanych przez Koreę Południową, doszło do wielkiego politycznego sporu i napięcia między obydwoma krajami koreańskimi. Początkowo próbowano wystawić wspólną reprezentację Korei, co do tej pory nigdy się jeszcze nie udało. Ostatecznie Korea Północna w ogóle wycofała swoją reprezentację z uniwersjady w Gwangju.

Pierwszy mecz Polek z jej reprezentacją piłkarską został zatem odwołany, a Polki zostały w trzyzespołowej grupie - z Brazylią i Chinami.

Spotkanie z Chinkami zakończyło się porażką polskich piłkarek 1:4. Jedynego gola zdobyła w 19. minucie Nikol Kaletka z Czarnych Sosnowiec. Ta bramka dawała nawet Polsce prowadzenie, ale później gole dla Chin strzeliły: Li Wen (45.), Zhao Rong (62.), Ma Xiaoxu (73.), Lyu Yueyun (82.). W biało-czerwonych barwach wystąpiły Patrycja Balcerzak, Aleksandra Sikora i Jagoda Szewczuk z Medyka Konin.

O awans drużyna Polski walczyła z Brazylijkami. Udział w tym meczu wzięły także wspomniane trzy piłkarki Medyka Konin. Brazylia zwyciężyła 3:0 po bramkach De Jesus Camargo Derrito (20.), Daiane Moretti (75.) oraz Juliany Paulino Cardozo (80.)

W tej sytuacji Polska powalczy jedynie o miejsca 9-16.

Więcej o: