Sport.pl

Lekkoatletyka. Siedmioro sportowców z Wielkopolski jedzie na mistrzostwa Europy do Estonii

Malwina Kopron w rzucie młotem czy Patrycja Wyciszkiewicz w biegu na 400 metrów będą mocnymi punktami polskiej reprezentacji, która udaje się na mistrzostwa Europy U-23 w Tallinnie w Estonii. Impreza startuje 9 lipca
W gronie reprezentantów Polski jest siedmioro Wielkopolan, w tym młociarka Malwina Kopron, która w tym roku robi olbrzymie postępy. W maju ustanowiła w Kielcach rekord życiowy rezultatem 71,25 m. To już jest wynik pozwalający bić się o medale poważnych imprez.

Do Estonii jedzie także Patrycja Wyciszkiewicz, która wystartuje w biegach na 400 metrów oraz w sztafecie 4x400 metrów. Zawodniczka Olimpii Poznań jest rekordzistką Polski juniorek. Tak szybko jak ona w jej wieku biegała w Polsce tylko Irena Szewińska.

Pozostali Wielkopolanie w kadrze na Tallinn to: Lidia Augustyniak (AZS Poznań) w rzucie dyskiem, Kamila Ciba (AZS Poznań) w sztafecie 4x100 metrów, Krzysztof Grześkowiak (AZS Poznań) w biegu na 100 metrów i sztafecie 4x100 metrów, Adrianna Janowicz (Baszta Szamotuły) w sztafecie 4x400 metrów, Rafał Smoleń (AZS Poznań) w sztafecie 4x400 metrów.

Więcej o:
Komentarze (1)
Lekkoatletyka. Siedmioro sportowców z Wielkopolski jedzie na mistrzostwa Europy do Estonii
Zaloguj się
  • andype1001

    0

    Patrycja Wyciszkiewicz skończyła niedawno 21 lat, Irena Szewińska zaczęła trenować bieg na 400 m w wieku 27 lat. No to jak mogła Irena Szewińska w wieku Patrycji Wyciszkiewicz biegać tak samo szybko na dystansie 400 m?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX