Lekkoatletyka. Krzysztof Wróbel, Mateusz Nowak, Adrianna Szóstak i sztafeta ze złotymi medalami

Cztery złote medale zdobyli w dotychczasowych konkurencjach mistrzostw Polski juniorów w Białej Podlaskiej lekkoatleci wielkopolskich klubów. Zdominowali męski sprint, chód oraz kobiecy skok w dal
Zdominowany przez biegaczy Orkana Września został męski sprint. Krzysztof Wróbel z 10,74 s przybiegł pierwszy, a Eryk Hampel uzyskał 10,78 s i zdobył srebrny medal. Z kolei sprinterzy Orkanu Środa Wlkp. wygrali sztafetę 4x100 metrów z czasem 41,33 s przed sztafetą Zawiszy Bydgoszcz i Podlasia Białystok.

W męskim chodzie na 10 km najlepszy okazał się Mateusz Nowak ze Skoczka Skoki z czasem 44.57,32. Srebro wywalczył Kacper Kosecki, a brąz Michał Kamiński z Gwardii Piła. W biegu na 3 km drugi na mecie znalazł się Mateusz Kaczmarek z Nadodrza Powodowo z czasem 8.43,46. Szybszy okazał się Dominik Nowak z AZS AWF Warszawa.

Marcin Wrotyński z Orkana Środa Wlkp. przegrał w kuli tylko z niesamowitym Konradem Bukowieckim, który pchnął ją na 22,21 m, co jest światowym wynikiem nawet wśród seniorów. Średzianin uzyskał 17,00 m.

Adrianna Szóstak z Olimpii Poznań uzyskała w trójskoku 12,60 m i to już w pierwszej próbie. Kolejne dwie spaliła, ale to wystarczyło do złotego medalu mistrzostw Polski juniorów. Wyprzedziła Aleksandrę Glapińską z Żeromskiego Sieradz oraz Małgorzatę Kiełbasę z AZS Łódź. Adrianna Szóstak ma 19 lat, jest jednym z większych talentów wielkopolskiej lekkoatletyki.

Srebrny medal w rzucie młotem wywalczyła Marika Kaczmarek, która - tak jak dawniej Anita Włodarczyk - reprezentuje barwy Kadeta Rawicz. Rzuciła 58,88 m i dała się wyprzedzić jedynie Katarzynie Furmanek z Kielc - 61,08 m.