Sport.pl

Lekkoatletyka. Joanna Fiodorow druga w rzucie przez Odrę. Padł rekord świata?

Poznańska młociarka Joanna Fiodorow rzuciła 70,10 m podczas konkursu rzutu młotem przez Odrę we Wrocławiu. Dało jej to drugą lokatę, za Anitą Włodarczyk, która rzutem na 79,83 m uzyskała wynik lepszy od rekordu świata. Trwa walka o to, by rekord uznać
Konkurs we Wrocławiu był bowiem nietypowy. Nie rzuca się na klasycznym stadionie, ale przez rzekę. Rekord Włodarczyk pobiła w rzucie zamykającym zawody. Odległość była mierzona kilka razy i ostatecznie uznano, że młot poleciał na odległość 79,83 m. Rekord świata wynosi 79,58 m i też należy do Polki. Organizatorzy wrocławskich zawodów będą się starali, aby wynik został zatwierdzony jako nowy rekord świata. Rzut został zmierzony taśmą, geodeta wykona stosowne pomiary, a sama zawodniczka zaraz po imprezie pojechała na badanie antydopingowe. - Nie ma szans, aby rekord został uznany przez światowe władze - krótko skomentowała swój rzut Włodarczyk.

Dziesiąte z rzędu zwycięstwo w tym sezonie odniósł Paweł Fajdek. Zaledwie dwa dni po triumfie w fińskim Turku trenujący w Poznaniu zawodnik rzucił we Wrocławiu 81,91 m i ponownie pokonał swojego wielkiego rywala, mistrza olimpijskiego z Londynu, Węgra Krisztiána Parsa (jego wynik to 78,63 m).

Więcej o: