Studenci z Team Spiryt wygrali Ligę Rataj. To była jubileuszowa edycja

Zakończyła się czterdziesta edycja Piłkarskiej Ligi Rataj, rozgrywek prowadzonych przez Spółdzielnię Mieszkaniową ?Osiedle Młodych?. W jubileuszowej edycji najlepsza okazała się drużyna Team Spiryt.
W tym sezonie emocje w lidze trwały do końca sezonu. W ostatniej kolejce mecz pomiędzy Team Spiryt, a Patryk Szczygieł rozstrzygał o kolejności na pierwszych czterech miejscach w tabeli. Remis 1:1 zapewnił mistrzostwo drużynie Team Spiryt.

- Jesteśmy studentami poznańskich uczelni. Tworzymy młodą, ale bardzo zgraną drużynę - opowiada kapitan zwycięskiej drużyny Karol Janicki. - Kilku z nas ma doświadczenie z różnych rozgrywek ligowych, więc piłkarsko byliśmy dobrze ułożeni.

Za wygranie ligi zawodnicy Team Spiryt otrzymali medale, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowy puchar.

Drugie miejsce zajęła drużyna KS Rataje, a trzeci był zespół Patryk Szczygieł. - W tym roku poziom rozgrywek był wyjątkowo wysoki. Kiedyś nasza liga była typowo amatorska, teraz jednak dopuściliśmy do gry byłych piłkarzy. Spowodowało to, że wiele meczów było naprawdę atrakcyjnych. Z jubileuszowej edycji jestem bardzo zadowolony - mówi organizator ligi Damian Kozłowski.

Pamiątkowe statuetki na koniec rozgrywek otrzymali zawodnicy piątej w stawce ekipy Rutyniarzy Lecha. Jest to drużyna, który uczestniczy w lidze od samego początku, czyli 40 lat! - Ten zespół ma trochę inny styl gry. Akcje są mniej dynamiczne, ale widać, że ci zawodnicy mają wysokie umiejętności - przyznaje jeden z rywali.

Wielu graczy bardzo profesjonalnie podchodzi do rywalizacji. Dwie ekipy - FC Pusto w Lodówce oraz TKM Team - mają strony internetowe, gdzie na bieżąco informują o osiąganych wynikach, prowadzą szczegółowe statystki.

- Pod względem organizacyjnym Liga Rataj może być wzorem dla innych. Zawodnicy do każdego meczu podchodzą bardzo poważnie, nie zdarzają się walkowery, co jest zmorą wielu amatorskich lig - mówi sędzia Andrzej Borowiak.

Teraz w rozgrywkach ligowych nastąpi przerwa. Kolejna edycja planowana jest na wiosnę 2016 roku.