Sport.pl

Żużel. Oświadczenie Grega Hancocka: "Nicki Pedersen nie zatrzyma się przed niczym"

Amerykanin Greg Hancock podczas meczu ligi szwedzkiej zaatakował żużlowca Unii Leszno Nicki Pedersena - żużlowcy mogą jeździć w barwach kilku klubów. Teraz atakuje go w oświadczeniu. "On jeździ niebezpiecznie, nie widzi innych na torze. Nie zatrzyma się przed niczym" - pisze
Do starcia doszło podczas 15. wyścigu szwedzkiej ekstraklasy między Piraterną Motala a Dackarną Malilla. Hancok upadł, po czym wściekły wstał i rzucił się na duńskiego zawodnika Unii Leszno, zwalając go z motocykla. Obu żużlowców musieli rozdzielać trenerzy i mechanicy.

Greg Hancock został ukarany finansowo. Na swojej stronie internetowej wydał oświadczenie, w którym przeprosił za swoje zachowanie. Jednocześnie oskarżył Nicki Pedersena o to, że ten jeździ niebezpiecznie, nie widzi innych na torze i nie zatrzyma się przed niczym.

- Moje bezpieczeństwo jest zagrożone. Nie chcę upaść na prostej przy pełnej prędkości. Wielokrotnie już różni zawodnicy wyrażali swą opinię o jeździe Nicki Pedersena, ale przyszedł czas, by pokazać mu, że nie potrzebujemy jej w tym sporcie - napisał Greg Hancock.

Greg Hancock zdradził w oświadczeniu, że jeszcze po meczu doszło do spięcia między nim a Nicki Pedersenem. Duńczyk z Unii Leszno podszedł i spytał, czy ma chwilę. - Nie miałem zbytniej ochoty do rozmów, ale on wtedy powiedział, że nie zrobił nic złego i że to był sprawiedliwy pojedynek - pisze Amerykanin. Dodał, że uznał to za prowokację, zwłaszcza że Pedersen miał w ręku telefon, by starcie nagrać. Ruszył na niego raz jeszcze, znów powstrzymali go mechanicy.

- Zdaję sobie sprawę z tego, że moja reakcja była zła i za to przepraszam, ale za długo znosiliśmy tego człowieka, który ryzykuje życiem innych - dodał.

Zdjęcie MT KASK CROSS SYNCHRONY QUALITY - Zdjęcie Polska - Żużel - Koszulka męska 21444 Zdjęcie Polska - Żużel - Szalik 21443
MT KASK CROSS SYNCHRONY QUA... Polska - Żużel - Koszulka m... Polska - Żużel - Szalik 214...
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o: