Puchar Polski. Ktoś może mieć szansę, by pójść śladami Błękitnych Stargard

Nielba Wągrowiec i KKS Kalisz zmierzą się w finale Pucharu Polski na szczeblu okręgu wielkopolskiego. Mecz - na udeptanej ziemi i neutralnym gruncie w Środzie Wlkp. Kto wygra, zdobędzie prawo do wielkiej przygody na szczeblu centralnym
Puchar Polski to rozgrywki, w których brać może udział każda drużyna. Nie każda jednak trafi na szczebel centralny, tu trzeba przejść eliminacje. W Wielkopolsce doszły one do finału, w którym Nielba Wągrowiec zmierzy się z KKS Kalisz. Pierwszy zespół gra w trzeciej lidze, drugi wygrał grupę południową czwartej ligi.

W finałowej części rywalizacji jest tak, że każdy z okręgów (dawnych województw) wyłania swego mistrza i te pięć ekip walczy następnie o ścisły finał. Najpierw zatem Victoria Września (reprezentuje okręg koniński) uległa Nielbie Wągrowiec 1:3, a Rawia Rawicz przegrała z KKS Kalisz 0:3, wreszcie Nielba Wągrowiec pokonała Polonię Środa Wlkp. 2:0.

Spotkanie Nielby Wągrowiec z KKS Kalisz odbędzie się w środę o godz. 18 w Środzie Wlkp. Nielba na szczeblu centralnym grała już kilkakrotnie, dla KKS Kalisz byłby to debiut.