Sport.pl

Podnoszenie ciężarów. Radosław Jarnut z Nowego Tomyśla dziewiąty na mistrzostwach świata

Radosław Jarnut z Budowlanych Nowy Tomyśl pobił wszystkie rekordy życiowe i z wynikiem 324 kg w dwuboju zajął dziewiąte miejsce w mistrzostwach świata juniorów w podnoszeniu ciężarów, jakie odbywały się we Wrocławiu
Jedyny przedstawiciel wielkopolskich ciężarów wystąpił w kategorii +105 kg. Wspierało go kilkunastu kibiców z Nowego Tomyśla. Uzbrojeni we flagi, szaliki, a przede wszystkim klubowy bęben, byli najgłośniejszą ekipą na trybunach. Radosław Jarnut w ładnym stylu zaliczył pięć na sześć podejść. Pobił wszystkie swoje rekordy życiowe. Zajął ostatecznie dziewiąte miejsce, co jak na debiutanta jest wynikiem dobrym.

Radosław Jarnut w rwaniu kolejno podnosił 135 kg, 140 kg i 144 kg, a w podrzucie 170 kg, 180 kg i niewiele zabrakło, by pokonał ciężar 188 kg. W dwuboju rekordowy wynik nowotomyślanina wynosi w tej chwili 324 kg.

Złoto zdobył Rosjanin Anatolij Sawczuk wynikiem 415 kg, srebro - Białorusin Aliaksiei Mżaczyk z 401 kg, a brąz - Japończyk Eishiro Murakami z 375 kg.

20 czerwca we Włoszech, w mistrzostwach Unii Europejskiej, wystartuje dwoje sztangistów Budowlanych Nowy Tomyśl - Sylwia Miczyńska i Piotr Kudłaszyk.

Więcej o: