Piłkarki Medyka Konin trzeci raz z rzędu zdobyły Puchar Polski. Wspaniałe pożegnanie Ewy Pajor!

Piłkarki nożne Medyka Konin pokonały Górnika Łęczna 5:0 w finale Pucharu Polski kobiet rozegranego w Gdyni. Trzy gole dla Medyka strzeliła Ewa Pajor, która od lipca będzie piłkarką wicemistrza Niemiec, VfL Wolfsburg.
Mistrzynie Polski szybko rozpoczęły zdobywanie bramki Górnika. Już w 17. minucie po dośrodkowaniu z lewej strony pola karnego Patrycji Balcerzak bardzo ładnym strzałem głową prowadzenie koniniankom dała Ewa Pajor. Najlepsza młoda piłkarka Europy sprzed dwóch lat jeszcze dwukrotnie odnalazła drogę do bramki rywalek. Najpierw w 28. minucie dobiła piłkę po strzale Aleksandry Sikory, a trzy minuty później napastniczka Medyka zachowała najwięcej zimnej krwi w polu karnym Górnika i tym samym skompletowała klasycznego hat tricka. Był to ostatni występ w barwach mistrzyń Polski Ewy Pajor, która od 1 lipca będzie zawodniczką dwukrotnego triumfatora Ligi Mistrzyń, VfL Wolfsburg.

Najładniejszą bramkę w finale Pucharu Polski zdobyła jednak Anna Gawrońska. Legendarna kapitan Medyka przelobowała bramkarkę Górnika przepięknym technicznym uderzeniem. Już do przerwy było więc niemal pewne, że trofeum znów pojedzie do Konina. W drugiej połowie tempo spotkania spadło, ale jeszcze w końcówce piątą bramkę dla koninianek strzeliła po zespołowej akcji Marta Woźniak.

Piłkarki Medyka Konin drugi rok z rzędu świętują zdobycie dubletu, czyli mistrzostwa Polski oraz krajowego pucharu. Puchar Polski podopieczne Romana Jaszczaka wywalczyły trzeci raz z rzędu, a szósty w historii klubu.

Medyk Konin - Górnik Łęczna 5:0 (4:0)

Bramki: Pajor (17., 28., 31.), Gawrońska (37.), Woźniak (86.)

Medyk: Anna Szymańska - Sylwia Matysik, Radosława Sławczewa (90. Ewa Sobolewska), Gabriela Grzywińska, Maria Ficzay - Nikoleta Nikolić (46. Natalia Pakulska), Patrycja Balcerzak - Aleksandra Sikora, Ewa Pajor (83. Paulina Zawiślak), Ewelina Kamczyk (69. Marta Woźniak) - Anna Gawrońska (76. Hanna Pilipenka)