Piłkarze wodni z Poznania pokonali mistrzów Polski! Za rok zdobędą złoto?

Piłkarze wodni DSW Waterpolo Poznań drugi raz w historii wywalczyli wicemistrzostwo Polski. Na zakończenie sezonu poznaniacy pokonali jednak mistrzów Polski!
Poznańscy waterpoliści drugi rok z rzędu sięgnęli po srebrne medale. Mistrzowski tytuł był jednak bardzo blisko. Poznaniacy zakończyli sezon, mając aż dziesięć punktów przewagi nad trzecią w tabeli Legią Warszawa. Z kolei w obu dwumeczach z mistrzem kraju - OCMER Uniwersytet Łódzki podopieczni Tomasza Różyckiego osiągnęli remis.

W ostatni weekend DSW Waterpolo Poznań zmierzyli się w Łodzi z mistrzem Polski na zakończenie sezonu. W sobotę poznaniacy przegrali 14:20, ale w niedzielę wzięli rewanż i drugi raz w sezonie zwyciężyli łodzian 14:12!

- Mam nadzieję, że pokonując mistrza Polski w ostatnim meczu sezonu, sprawiliśmy naszym kibicom ogromną radość. Za nami trudny sezon i tym bardziej cieszymy się z kolejnego srebrnego medalu i łącznie aż 15 zwycięstw w 20 meczach tegorocznej Ekstraklasy. Mamy dużą szansę na wyrównaną walkę o mistrzostwo Polski w kolejnych rozgrywkach - mówi Tomasz Różycki, prezes klubu i kapitan DSW Waterpolo Poznań.

Więcej o: