Wioślarstwo. Złoto dla Polski! Julia Michalska-Płotkowiak woła w telewizji: Mamy dominatorki!

Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj zostały w Poznaniu mistrzyniami Europy w wioślarstwie w konkurencji dwójek podwójnych. Wygrały bezdyskusyjnie, a ich wyścig w oryginalny sposób skomentowała w telewizji Julia Michalska-Płotkowiak
Mistrzostwa Europy w Poznaniu transmituje TVP, a komentuje je Dariusz Szpakowski. Podczas wyścigu dwójek podwójnych, na finiszu którego najlepsza była polska osada Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj, oddał jednak głos poznańskiej medalistce olimpijskiej, Julii Michalskiej-Płotkowiak. To ona komentowała ostatnie finiszowe metry swych koleżanek, mówiąc: - Mamy dominatorki!

To nawiązanie do dawnych sukcesów polskiej męskiej osady w czwórce podwójnej, którą zwano potocznie właśnie "dominatorami".

Polska osada Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj wygrały wyraźnie przed Litwą i Wielką Brytanią. To właśnie Magdalena Fularczyk była partnerką Julii Michalskiej podczas niezapomnianego, fantastycznego wyścigu na igrzyskach w Londynie w 2012 roku.

Krążek Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj to trzeci medal biało-czerwonych w poznańskiej imprezie. Wcześniej brąz zdobyły Joanna Dorociak i Weronika Deresz w konkurencji dwójek podwójnych wagi lekkiej oraz kobieca czwórka podwójna w składzie: Joanna Leszczyńska, Monika Ciaciuch, Maria Springwald i Agnieszka Kobus.