Mistrzostwa Europy w wioślarstwie z Poznania pokażą TVP1 i TVP Sport

Transmisję z wioślarskich Mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w weekend 29-31 maja na torze Malta w Poznaniu, postanowiły przeprowadzić TVP Sport i TVP1.
Mistrzostwa Europy odbywały się już w 1893 roku, ale po 80 latach, po zawodach rozegranych w Moskwie w 1973 roku, zawieszono ich organizację. W 2007 roku zaczęły jednak odbywać się znowu i wówczas pierwszą po tak długiej przerwie edycję tych mistrzostw zorganizował Poznań.

Od tamtej pory Mistrzostwa Europy odbywają się co roku i Poznań przeprowadzi je po raz trzeci (poprzednio we wspomnianym 2007 oraz 2015 roku). Reprezentanci Polski wystąpią w 14 konkurencjach, ale największe nadzieje wiążemy z dwójką podwójną kobiet Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (aktualne mistrzynie Europy i wicemistrzynie świata) oraz ósemką mężczyzn - brązowi medaliści ostatnich mistrzostw globu.

TVP Sport pokaże wszystkie niedzielne wyścigi finałowe, a decydujący bieg w konkurencji ósemek mężczyzn - także TVP1. Mistrzostwa będzie komentował Dariusz Szpakowski. W roli reporterki widzowie zobaczą Beatę Oryl-Stroińską.

Plan transmisji. Mistrzostwa Europy w wioślarstwie - finały31 majaTVP Sportgodz. 10.20
TVP1godz. 13.55