Ewa Pajor z Medyka Konin wyróżniona przez UEFA

Napastniczka Medyka Konin i piłkarskiej reprezentacji Polski Ewa Pajor znalazła się w dziesiątce bohaterek zakończonej właśnie edycji Ligi Mistrzyń.
W minionym tygodniu Paris Saint-Germain z Polką Katarzyną Kiedrzynek w bramce uległ w finale drużynie 1. FFC Frankfurt 1:2. UEFA podsumowała rozgrywki, w których, jak skrupulatnie wyliczono, zostało rozegranych 109 spotkań i padło 437 bramek.

Na stronie federacji znajdujemy zestawienie dziesięciu zjawisk, z których zostanie zapamiętana czternasta edycja kobiecej Champions League. UEFA wyróżnia głównie piłkarki, ale też całe kluby, które wykazały się czymś szczególnym w europejskich rozgrywkach. Wśród zawodniczek jest Ewa Pajor z Medyka Konin.

Mistrzynie Polski odpadły z pucharów po dwumeczu z Glasgow City w 1/16 finału. Wcześniej jednak jak burza przeszły przez eliminacje. Błyszczała w nich właśnie Ewa Pajor, która gole w Lidze Mistrzyń strzelała już jako 17-latka. W sumie zdobyła osiem bramek, co dało Polce trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelczyń rozgrywek.

UEFA przypomina, że Ewa Pajor wzbudziła zainteresowanie słynnego niemieckiego klubu VfL Wolfsburg.