Atletico Madryt zagra w Koninie. Miała być FC Barcelona, ale...

Piłkarki słynnego Atletico Madryt zagrają wkrótce w Koninie! Mecz zostanie rozegrany 6 czerwca z okazji 30-lecia Medyka Konin
Udanymi występami w Lidze Mistrzyń Medyk Konin narobił sobie i swoim kibicom apetytu na wielką piłkę. Pierwszy mecz z Glasgow City w 1/16 finału rozgrywek (Medyk wygrał 2:0), obejrzał w Koninie komplet prawie 5 tys. widzów.

Roman Jaszczak, założyciel, prezes i trener Medyka, chce, by z okazji 30-lecia klubu kibice znów mogli zobaczyć swój zespół w konfrontacji z jedną z europejskich marek. Wybór padł na Atletico Madryt. Czy trudno było zaprosić do Konina wicelidera hiszpańskiej ekstraklasy? - Sami się do nas zgłosili, że chcą przyjechać - zdradza Roman Jaszczak.

Niewiele brakowało, by na stadion im. Złotej Jedenastki K. Górskiego do Konina przyjechałaby słynna FC Barcelona! - Byliśmy już wstępnie umówieni - przyznaje Jaszczak. Niestety na przeszkodzie stanął napięty terminarz piłkarek katalońskiego klubu, które są mistrzyniami Hiszpanii. Na początku maja grają decydujące w mecze w Pucharze Króla, a już 18 maja rozpoczyna się zgrupowanie reprezentacji Hiszpanii przed mistrzostwami świata w Kanadzie. - Połowa reprezentantek to zawodniczki FC Barcelony. Trudno, utrzymujemy kontakt. Może uda nam się zagrać jesienią - uważa prezes Medyka Konin.

Wcześniej był pomysł, by na jubileuszowy mecz do Konina przyjechał najlepszy żeński klub w Europie, VfL Wolfsburg. Dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń chciał zagrać z Medykiem w ramach podziękowania za wyszkolenie Ewy Pajor, która prawdopodobnie latem zamieni zespół mistrza Polski na mistrza Niemiec. Tu również na przeszkodzie stanął wybór optymalnego terminu. - Wolfsburg chciał zagrać 8 kwietnia, a wtedy większość piłkarek Medyka grała w towarzyskim meczu reprezentacji Polski z Francją B. Selekcjoner Wojciech Basiuk nie zgodził się ich zwolnić - tłumaczy Jaszczak.

Na szczęście pozytywną odpowiedź przysłało Atletico Madryt. Nie był to jednak koniec wysiłków Medyka. - Klub z Madrytu przeprosił, że nie jest tak bogaty jak FC Barcelona, i zażyczył sobie pokrycie wszystkich kosztów związanych z przylotem do Polski. Udało nam się jednak pozyskać sponsorów - wyjaśnia prezes i trener konińskiego klubu.

Atletico Madryt to wicelider hiszpańskiej ekstraklasy. Poziomem sportowym jeszcze ustępuje bardziej znanej i utytułowanej FC Barcelonie, ale poziomem organizacji już nie. Pozazdrościć może mu niejeden klub męski. Żeńska sekcja Atletico, oprócz drużyny seniorek oraz dwóch zespołów rezerw, ma też aż dziewięć drużyn młodzieżowych. Zaczyna szkolić piłkarki od 10. roku życia, co jest ewenementem w kobiecym futbolu.

Piłkarki Atletico mogą pochwalić się sporą popularnością w Hiszpanii. Kameralny stadion Cerro del Espino niemal zawsze jest wypełniony do ostatniego miejsca. A oficjalny profil żeńskiego Atletico na Facebooku obserwuje ponad 300 tys. użytkowników (dla porównania profil Lecha Poznań śledzi 570 tys.).

Atletico ma także swoją Ewę Pajor. To 20-letnia Nicole Regnier z Kolumbii. Dwa sezony temu była bliska przejścia do francuskiego PSG. Popularnością przebija niejednego piłkarza. Na Twitterze obserwuje ją ponad 100 tys. użytkowników.

Mecz Medyka Konin z Atletico Madryt ma zostać rozegrany 6 czerwca. - Chcemy tym meczem zakończyć, miejmy nadzieję, kolejny mistrzowski sezon i godnie pożegnać się z kibicami - przyznaje Jaszczak.

Oficjalne obchody jubileuszu 30-lecia Medyka Konin zaplanowano na 20 maja (środa). Wtedy odbędzie się uroczysta gala oraz towarzyskie spotkanie z kobiecą reprezentacją Polski.