II Memoriał Witalisa Ludwiczaka w ten weekend w Poznaniu

Druga edycja Memoriału Witalisa Ludwiczaka odbędzie się w sobotę i niedzielę na poznańskim lodowisku, które nosi zresztą imię olimpijczyka z Lake Placid i Garmisch-Partenkirchen. Tym razem w turnieju wystąpią drużyny hokejowe 14-latków, jedna z nich przyjechała z Berlina.
Przed rokiem Memoriał Witalisa Ludwiczaka był okazją do sprawdzenia się poznańskich drużyn amatorskich z ekipami z innych części kraju. Z pucharem za pierwsze miejsce wyjechali z Poznania młodzi hokeiści Sokołów Toruń.

Tym razem organizatorzy imprezy zaprosili na lodowisko Chwiałka, które od roku nosi imię Witalisa Ludwiczaka, zespołu U-14. Wystąpią tu drużyny PTH Koziołki Poznań, Team Warszawa oraz FASS Berlin. Wszystkie zagrają ze sobą po dwa razy - najpierw w sobotę, a potem w niedzielę. Pierwszego dnia mecze będą rozgrywane o godz. 12, 16.30 i 19, a nazajutrz o 9, 11.30 i 14. Na godz. 16.30 zaplanowano uroczystość wręczenia nagród i zakończenia imprezy.

Profesor Witalis Ludwiczak to przedwojenny hokejowy mistrz Polski i reprezentant kraju. Wziął udział w igrzyskach olimpijskich w Lake Placid w 1932 r. i Garmisch-Partenkirchen w 1936 r. oraz w turniejach o mistrzostwo świata. Po wojnie Witalis Ludwiczak był krótko trenerem hokejowej reprezentacji Polski. Przez 12 lat był prezesem poznańskiego AZS. Absolwenci prawa mogą pamiętać Witalisa Ludwiczaka jako profesora prawa na UAM, autora ponad 60 prac naukowych.