Skromna wygrana piłkarek Medyka Konin w drodze po kolejne mistrzostwo Polski

Piłkarki Medyka POLOmarket Konin pokonały KKP Bydgoszcz 2:0 w 13. kolejce kobiecej ekstraligi. Dzięki wygranej mistrzynie Polski utrzymały prowadzenie w tabeli.
Piłkarki Medyka Konin pokonały zespół z Bydgoszczy najmniejszym nakładem sił. Już w 8. minucie świetne podanie Anny Gawrońskiej z głębi pola wykorzystała Aleksandra Sikora. 20 minut później w polu karnym KKP sfaulowana została Sandra Żigić, a rzut karny wykorzystała Gawrońska.

Warto odnotować powrót po długiej kontuzji Pauliny Dudek, mistrzyni Europy do lat 17 z 2013 roku. Reprezentantka Polski zanotowała dobry występ.

Po 13 kolejkach Medyk pewnie prowadzi w tabeli ekstraligi, utrzymując trzypunktową przewagę nad drugim w klasyfikacji Zagłębiem Lubin.

Medyk Konin - KKP Bydgoszcz 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Sikora (8 min), 2:0 Gawrońska (28 min - karny)

Medyk: Szymańska - Grzywińska, Sławczewa, Ficzay, Żigić (46. Woźniak) - Balcerzak, Matysik - Sikora (46. Konat), Pajor, Kamczyk (72. Dudek) - Gawrońska.