Sport.pl

Magda Linette zagra w turnieju głównym Katowice Open 2015

Magda Linette pokonała w drugiej rundzie eliminacji Ukrainkę Ludmiłę Kiczenok i awansowała do decydującej fazy eliminacji turnieju WTA rozgrywanego w Katowicach (pula nagród 250 tysięcy dolarów).

Mimo że poznaniance pozostał do rozegrania jeszcze jeden mecz eliminacyjny, to może być ona pewna występu w turnieju głównym. Stało się tak, ponieważ z gry w stolicy Śląska z powodu infekcji ucha wycofała się Oceane Dodin, która otrzymała wcześniej od organizatorów dziką kartę. Linette, która rozstawiona jest w eliminacjach z numerem pierwszym, awansuje do turnieju głównego dzięki zwycięstwu w decydującej fazie eliminacji, lub w przypadku porażki jako tzw. lucky loser, czyli najwyżej sklasyfikowana zawodniczka, której nie udało się przebrnąć eliminacji (wejdzie w miejsce zwolnione przez Dodin).

W poniedziałek w swoim trzecim meczu w Katowicach Polka zmierzy się z Elizawietą Kuliczkową. Będzie to dla Linette dobra okazja do rewanżu, ponieważ kilka tygodni temu przegrała z Rosjanką na turnieju w Quanzhou.

Więcej o: