Dziewięć goli piłkarek Medyka na inaugurację wiosny w Koninie! Koleżanki wyręczyły Pajor

Piłkarki Medyka Konin rozgromiły Olimpię Szczecin 9:0 w pierwszym meczu rundy wiosennej Ekstraligi. Co ciekawe, żadnej bramki nie strzeliła najskuteczniejsza napastniczka w drużynie Ewa Pajor.
"Medyczki" nie zostawiły beniaminkowi ze Szczecina żadnych złudzeń na korzystny rezultat, choć po pierwszej połowie prowadziły tylko 2:0. Po przerwie rozstrzelały przeciwniczki. Na brawa zasługuje druga bramka Patrycji Balcerzak, zdobyta strzałem z ponad 30 metrów.

W innych meczach premierowej kolejki: Zagłębie Lubin - Górnik Łęczna 3:1, Mitech Żywiec - Stilon Gorzów Wlkp. 6:0, AZS Wrocław - 1.FC Katowice 1:0, GOSiR Piaseczno - AZS PSW Biała Podlaska 0:0.

Piłkarki Medyka prowadzą w tabeli z dorobkiem 34 punktów. O trzy oczka wyprzedzają Zagłębie Lubin, a aż o osiem Górnika Łęczna.

Medyk Konin - Olimpia Szczecin 9:0 (2:0)

Bramki: 1:0 Balcerzak (13 min.), 2:0 Gawrońska (31 min.-karny), 3:0 Kamczyk (48 min.), 4:0 Kamczyk (51 min.), 5:0 Żigić (66 min.), 6:0 Gawrońska (73 min.), 7:0 Sikora (75 min.), 8:0 Balcerzak (83 min.), 9:0 Woźniak (84 min.)

Medyk Konin: Szymańska - Sławczewa, Ficzay, Grzywińska (66. Szewczuk), Żigić (66. Konat) - Balcerzak, Matysik - Kamczyk (72. Woźniak), Pajor (72. Zawiślak), Sikora - Gawrońska