MŚ 2018. Anguilla trenera Ryszarda Orłowskiego odpadła z walki o mundial [WIDEO]

Reprezentacja maleńkiego terytorium Anguilla z Karaibów, prowadzona przez byłego piłkarza Grunwaldu Poznań Ryszarda Orłowskiego, odpadła z walki o mistrzostwa świata w Rosji. Po raz drugi przegrała z zespołem Nikaragui - tym razem 0:3.
Polska gra w eliminacjach Euro 2016, tymczasem w Azji i Ameryce Środkowej trwają już kwalifikacje do mundialu w Rosji w 2018 r. Nie zagra na nim Anguilla z polskim trenerem.

Zespół Anguilli, małego brytyjskiego terytorium na Karaibach, prowadzi były piłkarz Grunwaldu Poznań Ryszard Orłowski. To człowiek, który od 1984 r. mieszka na stałe w Stanach Zjednoczonych. Do niedawna wespół z Jackiem Stefanowskim pracował z reprezentacją Nepalu, ale trzy tygodnie temu przyjął ofertę z Karaibów, by poprowadzić Anguillę w eliminacjach mistrzostw świata. Zadanie to trudne, bo ten zespół zajmuje 208., czyli przedostatnie, miejsce w rankingu FIFA. Wyprzedza jedynie Bhutan, który niedawno dokonał historycznego wyczynu - przeszedł pierwszą rundę eliminacji w Azji, wyeliminował Sri Lankę.

Anguilla nie poszła w jego ślady. Lepsza okazała się Nikaragua, która pokonała ją 5:0 w Managui, a w niedzielnym rewanżu w The Valley na wyspie Anguilla dołożyła do tego wygraną 3:0. Dwie bramki strzelił Moises Leguias, a jedną - Juan Barrera. Kolejnym rywalem Nikaragui będzie Surinam, a Anguilla musi poczekać na eliminacje do mundialu 2022.

Oto okoliczności spotkania: