Nafta Piła wygrała z KSZO Ostrowiec, ale zaliczkę przed rewanżem ma niewielką

Po bardzo zaciętym meczu siatkarki Nafty Piła pokonały 3:2 KSZO Ostrowiec w pierwszym pojedynku tych drużyn o prawo gry o piąte miejsce w Orlen Lidze.
Pilanki dwukrotnie uległy ekipie KSZO w fazie zasadniczej, ale tym razem udało im się wykorzystać fakt, że rywalki przyjechały na mecz osłabione. Warto dodać, że zespół gospodarzy też nie mógł wystąpić w najmocniejszym składzie. Spotkanie było bardzo wyrównane i tylko drugi set zakończył się wyraźną wygraną Nafty (do 16). Na podobny scenariusz zanosiło się w czwartej partii, gdy było już nawet 18:7 dla miejscowych. Siatkarki z Ostrowca Świętokrzyskiego doprowadziły jednak do stanu 19:18 dla Nafty i przegrały 22.

Doszło do tie-breaku, w którym wielkopolski zespół zdążył roztrwonić pięciopunktową przewagę, ale był skuteczniejszy od stanu 11:11 i zapewnił sobie minimalną przewagę przed środowym rewanżem na parkiecie KSZO. 1 kwietnia Nafta nie może przegrać 0:3 lub 1:3. Jeśli ulegnie po tie-breaku, zostanie rozegrany dodatkowy set. Każda wygrana pilskiej drużyny będzie oznaczała, że to Nafta zagra w dalszej fazie rywalizacji o miejsca 5-12 z Tauronem Dąbrowa Górnicza. Przegrany z pary Nafta - KSZO będzie rywalizował z BKS Bielsko-Biała.

PGNiG Nafta Piła - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:2