MUKS Poznań bliżej ekstraklasy koszykarek. Pogrom w derbach!

Zaledwie 39 punktów pozwoliły zdobyć drużynie AZS Poznań koszykarski MUKS Poznań i wygrały 60:39 pierwszy mecz półfinału play-off I ligi koszykarek. Zwycięski zespół jest o jedną wygraną od awansu do ekstraklasy.
Akademiczki zajęły drugie miejsce w drugiej części sezonu zasadniczego i były faworytkami pojedynku z MUKS Poznań, który do fazy play-off przystąpił z trzeciego miejsca. Stawką rywalizacji dwóch poznańskich drużyn koszykarskich jest finał play-off, który oznacza jednocześnie awans do ekstraklasy. Po sobotnim spotkaniu bliżej powrotu do najwyższej ligi są zawodniczki MUKS Poznań. Na parkiecie rywalki pozwoliły im zdobyć zaledwie 39 punktów - tylko 16 w dwóch ostatnich kwartach! AZS prowadził w tym spotkaniu tylko raz, gdy w 15. minucie po rzucie Kingi Woźniak było 18:17 dla zespołu gospodarzy.

Potem przewaga MUKS rosła i rosła, aż do rekordowego w tym meczu 58:35 na niespełna sześć minut przed końcem spotkania.

Drugi mecz w tej parze zostanie rozegrany 1 kwietnia o godz. 19.15. Tym razem to MUKS będzie gospodarzem. Ewentualny trzeci mecz wyznaczono na 8 kwietnia na parkiecie akademiczek.

Enea AZS Poznań - JTC MUKS Poznań 39:60

kwarty: 14:16, 9:11, 10:20, 6:13

AZS: Marciniak 15, Szelągowska 6, Woźniak 6, Wojdalska 5, Budeń 5, Wiśniewska 2, Banach 0, Adamowicz 0.

MUKS: Idziorek 13, Szemraj 9, Casimiro 8, Dziwińska 8, Skowronek 6, Puc 6, Drop 5, Tyszkiewicz 3, Klatt 2, Olszewska 0, Siemienas 0, Gertchen 0.