Sport.pl

Medyk Konin świętuje obchody 30-lecia. Wiadomo, z kim mistrz Polski zagra jubileuszowy mecz

Reprezentacja Polski kobiet będzie rywalem piłkarek Medyka Konin w specjalnym meczu zorganizowanym z okazji 30-lecia konińskiego klubu.
W drużynie narodowej zabraknie jednak piłkarek Medyka, które stanowią większość reprezentacji Polski. Spotkanie odbędzie się 20 maja o godz. 17 na stadionie miejskim w Koninie.

Mistrz Polski chciał zorganizować mecz z jednym z czołowych klubów kobiecych w Europie. Do Konina - w ramach podziękowania za wyszkolenie Ewy Pajor - chciał przyjechać dwukrotny triumfator Ligi Mistrzyń VfL Wolfsburg, którego zawodniczką gwiazda reprezentacji Polski i Medyka Konin stanie się 1 lipca. Kluby nie porozumiały się jednak w sprawie terminu. VfL Wolfsburg czekają bowiem decydujące mecze w Lidze Mistrzyń i Bundeslidze, a od połowy maja niemieckie piłkarki będą już przygotowywać się do czerwcowych mistrzostw świata w Kanadzie.

Medyk Konin ma też nowe logo i odświeżoną stronę internetową, dostępną pod adresem www.medykkonin.pl. Mistrzynie Polski rozpoczną rundę wiosenną Ekstraligi w środę 1 kwietnia meczem z Olimpią Szczecin.

Więcej o: