Sport.pl

Hokej na trawie. Polki poznały wszystkie rywalki w Lidze Światowej

Irlandia i Kanada awansowały do trzeciej rundy Ligi Światowej hokeja na trawie jako ostatnie ekipy, które będą walczyły o awans na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. M.in. z Polską
Polki w pięknym stylu wywalczyły taki awans podczas turnieju w New Delhi. Pokonały tam i wyeliminowały m.in. Rosję i Malezję, ustąpiły jedynie Indiom. Stały się jedną z rewelacji Ligi Światowej i rozbudziły apetyty związane z olimpijskim awansem.

Taki awans może zdobyć od pięciu do nawet siedmiu ekip z trzeciej rundy Ligi Światowej (w zależności od tego, które zespoły zostaną mistrzami swoich kontynentów oraz jak potraktowana zostanie Brazylia, która jest za słaba, by startować na igrzyskach bez eliminacji jako gospodarz). Szansa jest zatem duża.

Polki jeszcze nie wiedzą, do którego turnieju trafią - w Walencji czy Antwerpii. Na turnieju hiszpańskim czekają już Hiszpania, Niemcy, Wielka Brytania, RPA, Chiny, USA i Argentyna - i tam właśnie chciałby się znaleźć trener żeńskiej kadry Krzysztof Rachwalski. Na turniej belgijski już przydzielono Belgię, Holandię, Australię, Nową Zelandię, Japonię i Koreę Południową. Do nich dołączone zostanie siedem ekip, które zdobyły awans z rundy drugiej, cztery do turnieju w Antwerpii i trzy do turnieju w Walencji.

Indie i Polska wywalczyły taki awans podczas turnieju drugiej rundy w New Delhi, w lutym w Montevideo awansowały Włochy oraz nieoczekiwanie Urugwaj, a Azerbejdżan dostał dziką kartę. Wreszcie w ten weekend zakończyła się impreza w Dublinie, z której awansowały Irlandia i Kanada. Odpadły za to takie zespoły jak Białoruś, Ukraina, Austria, Litwa czy Turcja.

Więcej o: