Sport.pl

Hokej na trawie. Polacy przesunięci do turnieju w Antwerpii. Są zadowoleni

Polacy unikną gry w trzeciej rundzie Ligi światowej hokeja na trawie w dalekiej Argentynie. Przesunięto ich do turnieju, który między 20 czerwca a 5 lipca odbędzie się w Belgii. Stamtąd można awansować na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro
Polska drużyna zdobyła awans na niedawnym turnieju drugiej rundy Ligi Światowej w Singapurze - wraz z Malezją i Japonią. Trzecia runda tych rozgrywek to już bezpośrednia kwalifikacja olimpijska - bilety do Rio może tu wywalczyć pięć, nawet sześć ekip, w zależności od tego, jakie drużyny wywalczą tytuły mistrzów swoich kontynentów (co oznacza olimpijski start) oraz jak potraktowany zostanie gospodarz igrzysk. Brazylia jest dość słaba w hokeju na trawie, nie wiadomo, czy będzie miała prawo startu bez eliminacji.

Trzecia runda Ligi Światowej odbędzie się w formie dwóch turniejów - w Buenos Aires i Antwerpii. I na ten drugi turniej trafi Polska. Zmierzy się tam z takimi zespołami jak: Australia, Belgia, Chiny, Francja, Wielka Brytania, Indie, Irlandia, Malezja, Pakistan.

To dobra wiadomość, bo podróż do Argentyny byłaby znacznie kosztowniejsza i zdezorganizowałaby bardziej rozgrywki ligowe.

Więcej o: