Koniec szans na współpracę. Berlin odpadł, Hamburg walczy o igrzyska

Niemiecki komitet olimpijski DOSB wybrał swego kandydata do ubiegania się o organizację igrzysk w 2024 roku. Będzie to Hamburg. Decyzję podjęto po sondażu przeprowadzonym telefonicznie wśród Niemców.
Berlin i Hamburg aspirowały do organizacji igrzysk olimpijskich, a decyzja niemieckiego komitetu olimpijskiego została podjęta po ankiecie przeprowadzonej wśród Niemców. Hamburg zebrał ponad 60 procent głosów.

To decyzja istotna także dla Poznania, gdyż kładzie kres rozważaniom o możliwej współpracy z Niemcami w sprawie organizacji igrzysk olimpijskich w 2024 roku. Poznań miał - zgodnie z zaleceniami MKOl, by igrzyska organizować tanio i w kilku krajach - zaproponować Berlinowi przeprowadzenie zawodów kajakowych i wioślarskich na Malcie oraz skoków do wody i piłki wodnej na Termach Maltańskich. Hamburg takich propozycji nie potrzebuje - jest dalej od Poznania, ma także swoje obiekty, w tym niezły tor kajakowo-wioślarski.

Swoich kandydatów do walki o igrzyska olimpijskie w 2024 roku wybrały już Stany Zjednoczone (będzie to Boston) oraz Włochy (będzie to Rzym, co ciekawe, z opcją przeprowadzenia zawodów łuczniczych w Watykanie). Kandydatury można zgłaszać do września. Start rozważają m.in. Budapeszt (Węgry), Ad-Dauha (Katar), Paryż (Francja), Nairobi (Kenia), Casablanca (Maroko), St. Petersburg (Rosja), Baku (Azerbejdżan), Stambuł (Turcja) czy Lima (Peru).

Igrzyska w 2016 roku zorganizuje Rio de Janeiro, w 2020 roku Tokio.