Sport.pl

Hokej na trawie. Polska poznała wszystkich rywali w walce o igrzyska w Rio

Francja, Chiny i Egipt dołączyły do stawki zespołów, które w trzeciej rundzie Ligi Światowej w hokeju na trawie będą walczyły o prawo startu na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.
Awans ten wywalczy sześć albo siedem ekip, ale trzeba pamiętać, że w trzeciej rundzie Ligi Światowej zagrają czołowe drużyny świata. Może się jednak okazać, że część z nich zdobędzie awans inną drogą, np. jako mistrzowie kontynentu. W ten sposób na igrzyska w Rio de Janeiro awansowały już np. Indie.

Dwa turnieje trzeciej rundy Ligi Światowej mężczyzn odbędą się w czerwcu i lipcu w Belgii oraz Argentynie (Buenos Aires). Nie wiadomo jeszcze, do którego z nich trafi Polska. Prawo gry na tym etapie ma światowa czołówka: Niemcy, Holandia, Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania, Argentyna, Australia, Nowa Zelandia, Indie, Pakistan i Korea Południowa. Do tej stawki dołączyły drużyny, które w turniejach drugiej rundy zajęły po trzy czołowe miejsca, a zatem: Malezja, Polska, Japonia (z Singapuru), Irlandia, Austria, Kanada (z San Diego), a podczas turnieju w Kapsztadzie w ostatni weekend stawkę uzupełniły Francja, Chiny i Egipt. Pewnym zaskoczeniem jest odpadnięcie takich drużyn jak RPA, Rosja czy Włochy.

Awans do trzeciej rundy Ligi Światowej wywalczyła w ten weekend także kobieca reprezentacja Polski.

Więcej o: