Sport.pl

Hokej na trawie. Niewiele brakowało, a Polki poradziłyby sobie i z Indiami

1:3 przegrały polskie zawodniczki z Indiami w finale turnieju Ligi Światowej hokeja na trawie kobiet w New Delhi. Polska zdobyła awans do trzeciej rundy i nadal jest w walce o Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro
Turniej drugiej rundy Ligi Światowej hokeistek na trawie w Indiach zakończył się miłą dla Polski niespodzianką. Polska drużyna w rywalizacji play-off pokonała 4:2 Rosję oraz 1:0 Malezję, co dało jej awans do ścisłego finału. To z kolei gwarantuje awans do trzeciej rundy tych rozgrywek i pozostanie w walce o igrzyska w Rio de Janeiro - awans można wywalczyć właśnie w trzeciej rundzie.

Polska spisywała się w Indiach bardzo dobrze, ale mało kto zakładał, że jest w stanie nawiązać walkę z silnymi zespołami azjatyckimi. Zwycięstwo 1:0 nad Malezją (zwycięski gol Marleny Rybachy), które dało finał i awans do trzeciej rundy, to spora niespodzianka. Malezja została wyeliminowana, zwycięstwo w meczu o trzecie miejsce 3:0 nad Tajlandią niewiele już jej dało.

Zespół trenera Krzysztofa Rachwalskiego w ostatnim pojedynku zmierzył się z gospodarzami i głównym faworytem, zespołem Indii, z którym przegrał w grupie 0:2. Tym razem na bramkę strzeloną przez Vandanę Katariyę zdołała odpowiedzieć Oriana Walasek i długo utrzymywał się remis 1:1 - kolejna niespodzianka. Ostatecznie Hinduski wygrały 3:1, bo dwie bramki strzeliły jeszcze Rani Rani i Ritu Rani.

Polska i Indie awansowały do trzeciej rundy, podobnie jak Włochy i Urugwaj z podobnego turnieju drugiej rundy rozegranego wcześniej w Baku w Montevideo (odpadły m.in. Francja, Kenia i Azerbejdżan). Trzeci turniej ruszył w Dublinie i grają w nim: Irlandia, Austria, Białoruś, Ukraina, Litwa, Turcja, Kanada i Chile.

Dwa turnieje trzeciej rundy odbędą się w czerwcu i lipcu w Antwerpii (Belgia) i Walencji (Hiszpania) z udziałem włączających się na tym etapie czołowych drużyn świata: Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Australii, Nowej Zelandii, Japonii, Korei Południowej, Chin. USA, Argentyny i RPA. Do którego z turniejów trafią Polki, jeszcze nie wiadomo.

Więcej o: