Boks. Michał Chudecki wraca na ring. Sparował z najbogatszym sportowcem świata

Po dotkliwym nokaucie w listopadowej walce z Henrykiem Syrowatką podczas gali w Krakowie poznański bokser Michał Chudecki wraca na zawodowy ring. W kwietniu zmierzy się z Jackiem Wyleżołem
Jacek Wyleżoł z Knurowa to były zawodnik Husarii, który w tym roku stoczył już trzy walki zawodowe. Dwie z nich przegrał. 18 kwietnia w Legionowie ma dojść do jego potyczki z Michałem Chudeckim, która będzie powrotem poznaniaka między liny ringu po nokaucie podczas gali w Krakowie w listopadzie zeszłego roku. Wtedy to już na samym początku walki z Henrykiem Syrowatką został nieoczekiwanie powalony na deski.

Od tamtej pory Michał Chudecki intensywnie trenował w Poznaniu oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilka dni temu w Las Vegas sparował nawet z samym Floydem Mayweatherem, aktualnym mistrzem świata WBC i WBA w wadze półśredniej, a także brązowym medalistą olimpijskim z Atlanty. Dodajmy, że według pisma "Forbes" Floyd Mayweather jest najlepiej zarabiającym obecnie sportowcem na świecie. Ze 105 mln dolarów rocznie zdetronizował golfistę Tigera Woodsa.

Michał Chudecki stoczył dotąd 12 walk zawodowych, z czego 10 wygrał, jedną przegrał (z Henrykiem Syrowatką) oraz jedną zremisował (z Christianem Steelem).