Koszykarki Basketu Konin nie są już ostatnie w ekstraklasie

Świetny mecz przeciwko swojej niedawnej drużynie rozegrała Gloria Brown. Amerykańska środkowa rzuciła 22 punkty, miała aż 22 (!) zbiórki i ogromny wkład w zwycięstwo Basketu Konin 82:66 nad Ślęzą Wrocław.
Po tej wygranej wielkopolskie koszykarki opuściły ostatnie miejsce w tabeli. Zajmuje je teraz Widzew Łódź, który ma taki sam bilans spotkań jak koninianki - trzy zwycięstwa i siedemnaście porażek.

Dwa punkty w środowym pojedynku ze Ślęzą Wrocław zapewniły Basketowi Konin przede wszystkim Amerykanki. Gloria Brown zaliczyła double-double (po 22 punkty i zbiórki) i miała wskaźnik efektywności gry, tzw. eval, na poziomie 41. To wynik ze ścisłej czołówki statystyk z całego sezonu w kobiecej ekstraklasie. Gloria Brown lepszy wskaźnik (43) miała tylko raz, jeszcze w barwach Ślęzy Wrocław, z której przeniosła się w trakcie rozgrywek do Basketu.

W konińskim zespole błyszczały też w środę Aaryn Ellenberg (24 punkty przy 60-procentowej skuteczności z gry) oraz Renee Taylor (19 punktów i 57 procent skuteczności z gry).

Mecz Basketu ze Śląskiem był zacięty, a tylko w pierwszych dwóch kwartach aż siedem razy zmieniało się prowadzenie. Od stanu 38:35 dla drużyny gospodarzy (ostatnia minuta drugiej kwarty) koninianki zdobyły trzynaście kolejnych punktów i przez pięć minut nie pozwoliły rywalkom rzucić kosza. Tego prowadzenia już nie oddały, a wygrywały już nawet różnicą 21 punktów (61:47).

W następnej, 21. kolejce Basket zagra na wyjeździe z ekipą ROW Rybnik (4 marca).

Chemat Basket Konin - Ślęza Wrocław 82:66