Hokej na trawie. Grunwald Poznań wygrywa w Pucharze Europy

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań pokonali Stroitiela Brześć 4:3 (1:1) w kolejnym meczu halowego Klubowego Pucharu Europy drugiej dywizji, który w piątek rozpoczął się w duńskim Lyngby. To drugie zwycięstwo podopiecznych Jerzego Wybieralskiego w turnieju.
Bramki dla Grunwaldu zdobyli: Tomasz Marcinkowski - dwie (5 - krótki róg, 29) i Waldemar Rataj - dwie (21, 27).

Halowi mistrzowie Polski po dwóch zwycięstwach (na inaugurację pokonali szkocki Inverleith HC) są o krok od awansu do najlepszej czwórki turnieju. W ostatnim spotkaniu grupowym w sobotę zmierzą się z HC Valenciennes i do zajęcia minimum drugiej lokaty wystarczy im remis.

Trener Wybieralski przyznał, że jego podopieczni wykonali 100 procent planu na pierwszy dzień turnieju. - Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni, choć gramy jeszcze nierówno. Z Białorusinami nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, potem straciliśmy bramkę i niepotrzebnie zrobiło się nerwowo. Nasz następny rywal - Valenciennes prezentuje podobny poziom, co nasi wcześniejsi rywale, nie ukrywam, że liczę na zwycięstwo - powiedział szkoleniowiec.

W halowym Klubowym PE obowiązuje punktacja jak w Lidze Mistrzów na otwartych boiskach - za zwycięstwo przyznaje się pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą porażkę nie przyznaje się punktów.

Wyniki:

grupa B

HC Valenciennes - Stroitiel Brześć 2:1 (1:0)

Grunwald Poznań - Inverleith HC 4:2 (2:2)

Stroitiel - Grunwald 3:4 (1:1)

Inverleith HC - HC Valenciennes 5:3 (1:2)

tabela

mecze pkt bramki

1. Grunwald 2 10 8-5

2. Inverleith HC 2 6 7-7

3. HC Valenciennes 2 6 5-6

4. Stroitiel 2 2 4-6