Sport.pl

MŚ w Heerenveen. Jan Szymański walczy o medal. Nie trafił na Kjelda Nuisa

Poznaniak Jan Szymański startuje w piątek po medal mistrzostw świata na 1500 m w Heerenveen. Chciał ścigać się z Kjeldem Nuisem, wylosował innego Holendra
Holender Kjeld Nuis był wymarzonym rywalem poznaniaka Jana Szymańskiego w biegu na 1500 metrów, gdyż to z jego powodu łyżwiarz AZS AWF Poznań został zdyskwalifikowany podczas niedawnych zawodów Pucharu Świata w Hamar i stracił pozycję lidera klasyfikacji. Marzył mu się rewanż na holenderskim panczeniście w bezpośredniej walce .

Wylosował w parze innego zawodnika gospodarzy, będzie nim doświadczony Wouter olde Heuvel, brązowy medalista na tym dystansie z mistrzostw świata w Nagano w 2008 roku. Obaj ruszą w przedostatniej parze, a ostatnią stanowić będą Kjeld Nuis oraz Norweg Sverre Lunde Pedersen.

Na 1500 metrów pojedzie także aktualny mistrz olimpijski Zbigniew Bródka. Jego przeciwnikiem będzie Chińczyk Bailin Li. Start konkurencji - o godz. 18.52.

A to nie koniec emocji z udziałem Polaków i Jana Szymańskiego, bowiem o godz. 21.29 rozpocznie się rywalizacja drużynowa. Polska ekipa w składzie Jan Szymański, Zbigniew Bródka, Konrad Niedźwiedzki plus Roland Cieślak pojedzie w ostatniej parze przeciwko Włochom.

Więcej o: