Poznań organizuje eliminacje mundialu. Polki bliskie sensacji

Mało kto wie, że w Poznaniu odbywają się właśnie eliminacje mistrzostw świata. I mało kto wie, że Polska była bliska sprawienia na nich sensacji - po dobrej grze uległa światowej potędze, Szwecji 1:4. Ten sport to unihokej
Unihokej to rodzaj gry w hokeja w hali, na parkiecie. Różni się jednak od halowego hokeja na trawie. Gra się w niego na parkiecie plastikową piłką za pomocą kijów zakończonych blendą.

Mistrzostwa świata w unihokeju rozgrywane są co dwa lata. Sześć ich edycji, w tym ostatnią, wygrała Szwecja. To największa potęga - poza nią mistrzyniami świata były też Finki i Szwajcarki wśród kobiet. Wśród mężczyzn dominacja Szwecji jest jeszcze wyraźniejsza.

Szwecja jest jednym z uczestników eliminacji kolejnych mistrzostw świata, które odbywają się w Poznaniu, w hali na Morasku. Polki rozpoczęły turniej od meczu ze Szwedkami i omal nie sprawiły sensacji.

W 7. minucie to Justyna Krzywak strzeliła pierwszą bramkę, wyprowadzając Polskę na prowadzenie. Rywalki po pięciu dalszych minutach doprowadziły jednak do stanu 3:1. Polska starała się grać z kontry, ale znacznie szybsze rywalki nie pozwalały na strzelenie kolejnych bramek. - Mieliśmy nie dochodzić do bandy, a zagęścić środek pola. Wiemy, że Szwedki lubią grać z kontry, a długie rozgrywanie piłki jest dla nich niezmiernie ciężkie. Wiedzieliśmy też, że kluczem do sukcesu będzie bardzo dobra gra defensywna oraz blokowanie wielu strzałów - mówi drugi trener zespołu Paweł Ludwichowski. Nie było to także łatwe spotkanie pod względem kondycyjnym, ale zdaniem trenera Ludwichowskiego wszystkie dziewczyny sprostały wymaganiom. Ostatecznie Szwecja wygrała 4:1.

W kolejnym spotkaniu Polska zmierzy się z drużyną Estonii, która w pierwszym dniu przegrała z Niemkami 0:1. Początek o godz. 19.