Koszykarki Poznań City Center AZS zrobiły kolejny krok w stronę ekstraklasy

Trzy mecze i trzy zwycięstwa - to bilans drużyny Poznań City Center AZS w grupie drużyn walczących o awans do ekstraklasy koszykarek. W niedzielę poznanianki pokonały Politechnikę Gdańską 76:53.
Tylko przez pierwsze kilka minut zespół gości dotrzymywał kroku poznaniankom. Od stanu 6:6 AZS zdobył siedem kolejnych punktów i potem systematycznie powiększał przewagę. Jego wygrana nie była zagrożona ani przez moment - miejscowe wygrały wszystkie kwarty: 20:12, 13:11, 25:16 i 18:14.

Była to trzecia wygrana poznańskiej drużyny w drugiej części sezonu, w której gra toczy się o zajęcie jednego z czterech pierwszych miejsc dających prawo gry w play-off o awans do ekstraklasy.

Poznań City Center AZS jest na razie na drugim miejscu w tabeli, a w grze o pierwszą czwórkę jest też inny zespół ze stolicy Wielkopolski - JTC MUKS. W ten weekend miał on wolne, gdyż mecz z liderem, AZS Uniwersytet Warszawski został przełożony na 17 lutego.