Koszykówka. Poznań City Center AZS i Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrały mecze

W pierwszej lidze koszykarek Poznań City Center AZS wygrał w Gdyni 62:49, wygrała również Ostrovia Ostrów Wlkp.
Akademiczki pojechały do Gdyni jako faworytki, jednak zwycięstwo przyszło im z trudem. Gdynianki prowadziły w całej pierwszej połowie i wygrywały do przerwy 30:23. Poznanianki w tej części gry popełniały dużo błędów własnych, nie trafiały z czystych pozycji, nieskutecznie grały w obronie. Jak stwierdził trener Poznań City Center AZS - Ryszard Barański, jego podopieczne w końcu oswoiły się z ogromną salą, opanowały nerwy, przyłożyły do obrony i wyszły na prowadzenie dzięki "zabójczej" trzeciej kwarcie, którą wygrały 24:8. Odtąd kontrolowały wynik do końca spotkania. Na uznanie zasługuje fakt, że akademiczki wyraźnie wygrały walkę na tablicach w Gdyni, mimo że gdynianki miały bardzo dużą przewagę pod koszem. Najwięcej punktów dla akademiczek zdobyły Kinga Woźniak - 25 oraz Daria Marciniak - 16.

Poznanianki utrzymały pozycję wicelidera tabeli. Następny mecz Poznań City Center AZS zagra 1 lutego w Poznaniu z Politechniką Gdańską.

VBW Gdynia - Poznań City Center AZS 49:62

Kwarty: 14:15, 9:15, 24:8, 15:11

AZS: Kinga Woźniak 25, Daria Marciniak 16, Magdalena Wojdalska 10, Karolina Budeń 8, Elżbieta Giedrojć 2, Patrycja Szelągowska 1, Marcelina Pawlikowska, Kinga Banach, Joanna Rzeszutek, Agata Siwińska, Maria Adamska, Paulina Adamowicz

VBW: Dominika Duraj 19, Justyna Grabowska 8, Monika Lelek 7, Kamila Podgórna 4, Aleksandra Witkowska 3, Agata Stępień 3, Marta Marcinkowska 3, Ewelina Jackowska 2.

Wcześniej MUKS Poznań wygrał 57:50 z Politechniką Gdańską . Ostrovia Ostrów Wlkp. wygrała z AZS II Lublin 71:64 (20:12, 17:20, 15:15, 19:17). Do rozegrania jeszcze mecz Lidera Swarzędz z Polonią Warszawa - to spotkanie we wtorek.