Bieganie na Cytadeli. 270 zawodników wystartowało na trudnej trasie biegów Enea Tri Winter Run

Ponad 270 biegaczy wystartowało w Enea Tri Tour Winter Run. Druga edycja zawodów odbyła się w niedzielę na poznańskiej Cytadeli. Trwają przygotowania do kolejnych imprez w ramach Road to Challenge Poznań.
Na krótszym (6-kilometrowym) dystansie najlepszy z czasem 22.00 był Patryk Sobczyk. Z kolei wśród pań triumfowała Monika Brzozowska (czas 25.45). W biegu na 12 km bezkonkurencyjny okazał się Radosław Pluciński (czas 42.02). Natomiast najlepszą zawodniczką na dłuższym dystansie była Aleksandra Peisert (czas 50.45).

- Mimo padającego śniegu trasa była bardzo dobrze zabezpieczona - mówił na mecie najlepszy na dystansie 6 km Patryk Sobczyk. - Dzisiejszy start naprawdę mocno mnie zmęczył, musiałem dać z siebie wszystko, aby uciekać drugiemu zawodnikowi, który ciągle na mnie napierał - dodał.

Enea Tri Tour Winter Run został rozegrany na wymagającej trasie, którą charakteryzowały liczne zbiegi i podbiegi (podobnie będzie podczas wszystkich imprez tej serii). Każdy zawodnik, który przekroczył linię mety, otrzymał pamiątkowy medal i mógł uzupełnić stracone kalorie. Organizatorzy przygotowali też upominki dla 10 najlepszych zawodniczek i 10 najlepszych zawodników.

Seria Enea Tri Tour Winter Run zakończy się 8 lutego. Na koniec nagrodzona zostanie najlepsza trójka kobiet i mężczyzn w całym cyklu. Każdy chętny może w dalszym ciągu podjąć wyzwanie i wkroczyć na Road to Challenge Poznań.Zapisy na ostatnią edycję Enea Winter Run są możliwe pod tym adresem .