Młodzieżowy reprezentant Polski z Nielby Wągrowiec rozchwytywany. Był w Legii Warszawa, teraz jedzie do klubu z Serie A

Paweł Krauz z Nielby Wągrowiec wyjechał na trzydniowe testy do Atalanty Bergamo, klubu włoskiej ekstraklasy. Wcześniej obserwowali go trenerzy Napoli, Sassuolo oraz Legii Warszawa.
Do zaledwie 17-letniego Krauza przylgnął przydomek "polskiego Zlatana Ibrahimovicia". Piłkarz Nielby Wągrowiec podobnie jak Szwed jest napastnikiem. Obu zawodników łączą też zbliżone warunki fizyczne (Krauz mierzy 195 centymetrów), a także podobna fryzura. Z pewnością wychowanek wągrowieckiego klubu marzy o dorównaniu snajperowi Paris Saint Germain. Dotychczas Paweł Krauz zdobył dla trzecioligowej Nielby cztery bramki w siedemnastu występach. Jest też regularnie powoływany do młodzieżowej reprezentacji Polski.

17-latek już latem wpadł w oko zagranicznym skautom. W sierpniu dostał zaproszenie na testy w dwóch włoskich klubach, które obecnie występują w Serie A - US Sassuolo Calcio i SSC Napoli. W tym drugim klubie spędził niemal miesiąc, wyjechał z drużyną na okres przygotowawczy, spodobał się sztabowi szkoleniowemu, ale ostatecznie Włosi nie doszli do porozumienia z Nielbą.

W grudniu zeszłego roku do Wągrowca wpłynęło zaproszenie na testy dla Pawła Krauza z kolejnego włoskiego ekstraklasowicza - Krauzem zainteresowała się Atalanta Bergamo. Po kilku treningach we Włoszech 17-latek wrócił do Polski i już na początku stycznia wyjechał na kolejne testy. Tym razem bliżej chcieli mu się przyjrzeć trenerzy Legii Warszawa. Było to drugie podejście stołecznego klubu pod napastnika Nielby Wągrowiec, bo już miesiąc wcześniej zapraszano go na treningi z zespołem juniorów. Wtedy w wyjeździe przeszkodziła mu kontuzja - piłkarz miał problem z torebką stawową.

To nie koniec piłkarskich podróży Pawła Krauza. 20 stycznia ponownie wyjechał na trzydniowe testy w Atalancie. Wiele wskazuje na to, że 17-latek zmieni klub już podczas zimowego okna transferowego, ale nie jest przesądzone, że będzie to właśnie klub z Bergamo.Zdjęcie Adidas Buty Portland obuwie sportowe męskie 333279 Zdjęcie HI-GEAR JK359 buty męskie sportowe skateboard Zdjęcie NEW BALANCE Classic Traditionnels 574 Buty sportowe męskie ML574VGR
Adidas Buty Portland buty sportowe męskie HI-GEAR JK359 buty męskie sportowe NEW BALANCE Classic Traditionnels męskie buty sportowe
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Paweł Krauz zagra wiosną w: