Obiecujący początek na parkiecie wicelidera, ale na koniec kolejna porażka Basketu Konin

Niewiele ponad jedną kwartę koszykarki Basketu Konin toczyły wyrównany pojedynek z Energą w Toruniu. Potem były już bez szans i przegrały wyraźnie z wiceliderem ekstraklasy 65:88.
Już po zaledwie kilku sekundach gry celnym rzutem za trzy punkty popisała się Marta Urbaniak i koninianki prowadziły w Toruniu 3:0 z drugim zespołem ligi. Potem aż do połowy drugiej części Basket, który jest outsiderem rozgrywek, grał z zespołem gospodarzy jak równy z równym. Po raz ostatni Wielkopolanki prowadziły w 12. minucie 22:20, ale jeszcze cztery minuty później przegrywały tylko 27:29. Od tamtej chwili zdobyły tylko cztery punkty, a koszykarki Energi aż piętnaście.

Tę stratę udało się Basketowi zmniejszyć do ośmiu punktów w trzeciej kwarcie, ale potem dystans zrobił się już nie do odrobienia. Dla konińskiego zespołu była to trzynasta porażka w trzynastym występie w tym sezonie.

W Baskecie zadebiutowała Inesa Visgaudaite, 23-letnia Litwinka, która może grać jako rozgrywająca lub rzucająca obrończyni. W Toruniu zdobyła 9 punktów, w niespełna 20 minut.

Energa Toruń - Chemat Basket Konin 88:65