Koszykarki Basketu Konin o włos od pierwszej wygranej w sezonie

Rzut za trzy punkty w ostatniej akcji meczu dał drużynie MKK Siedlce zwycięstwo 71:69 w pojedynku z Basketem Konin. Wielkopolski zespół w tym sezonie jeszcze nie był tak blisko wygranej jak w niedzielę.
Koninianki przegrały we własnej hali już siódmy raz i w całej kobiecej ekstraklasie są jedynym zespołem bez zwycięstwa. Wiele jednak wskazywało na to, że tym razem muszą już sięgnąć po wygraną. W połowie trzeciej kwarty prowadziły bowiem z MKK Siedlce różnicą 15 punktów! Dziesięć minut później, na cztery i pół minuty przed końcem zespół gości doprowadził do remisu (61:61) i rozpoczęła się pasjonująca końcówka.

Przy prowadzeniu rywalek 68:67 po indywidualnej akcji do kosza trafiła świetnie dysponowana w niedzielę Aaryn Ellenberg (28 punktów w całym spotkaniu) i było 69:68 dla miejscowych. Zespół z Siedlec miał jednak jeszcze dziewięć sekund na przeprowadzenie decydującej akcji i celnym rzutem za trzy punkty zakończyła ją Ukrainka Ganna Zarycka. Skrzydłowa MKK wcześniej trzykrotnie spudłowała przy próbach zza łuku, ale tym razem trafiła i dała swojej drużynie wygraną.

Basket Konin przegrał po raz dwunasty w sezonie.

Chemat Basket Konin - MKK Siedlce 69:71

kwarty:
15:15, 21:17, 18:13, 15:26

Chemat Basket Konin: Aaryn Ellenberg Wiley 28, Anna Dąbek 16, Aleksandra Kaja 11, Marta Urbaniak 8, Klaudia Sosnowska 4, Iwona Płóciennik 2, Żaneta Durak 0.

MKK Siedlce: Eureka Brooks 18, Marta Jujka 14, Żanna Zarycka 13, Magda Bibrzycka 9, Olivia Tomiałowicz 6, Elżbieta Mukosiej 6, Marina Ristic 5, Katarzyna Salska 0.