Reprezentacja Polski zupełnie na nowo. Polscy zawodnicy tworzą profil z myślą o kibicach

Chóralne życzenia z plaży, Nowy Rok pod wieżami Petronas - polscy laskarze zreformowali profil facebookowy ?Reprezentacja Polski w hokeju na trawie?. Teraz ma to być platforma nie tylko do przekazywania informacji, ale i zabawnego kontaktu z kibicami
Reprezentacja Polski w hokeju na trawie pojechała na zgrupowanie do Malezji, gdzie przygotowuje się do startu w drugiej rundzie Ligi Światowej - turniej ruszy 10 stycznia w Singapurze, a Polacy zagrają na nim w grupie z Singapurem, Japonią i Bangladeszem . Jeśli dobrze pójdzie, są w stanie awansować do trzeciej rundy, a to już może być droga na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro w 2016 roku. Po raz ostatni polski hokej na trawie grał na igrzyskach w Sydney w 2000 roku. - Minęło całe pokolenie. Nie ma u nas już żadnego gracza, który pamięta z boiska tamte czasy i wówczas grał. Nasza kadra to teraz nowi, młodzi gracze, bardzo głodni sukcesy. Bardzo byśmy chcieli też być olimpijczykami - mówi Tomasz Górny, wiecznie uśmiechnięty reprezentant kraju, jeden z przedstawicieli nowego pokolenia polskich laskarzy. Oni wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że Polska to nie Indie czy Pakistan i tutaj ich gra nigdy nie będzie sportem narodowym. Nie zmienia to faktu, że chcą raz na jakiś czas pokazać się, powalczyć o ludzką uwagę i zainteresowanie kibiców. Nie tylko wynikami, także nową formą kontaktu.

Profil "Reprezentacja Polski w hokeju na trawie" dotąd głównie podawał wyniki osiągane przez polską drużynę. Teraz zmienił się diametralnie. Młodzi laskarze wrzucają na niego wiele dodatkowych materiałów, takich jak chociażby relacje ze swojego sylwestra pod wieżami Petronas w Kuala Lumpur, życzenia nagrane na malajskiej plaży czy inne filmiki. Wszystko na luzie, żartobliwie. - Na tym zgrupowaniu na razie każą nam nie spać wtedy, kiedy chcemy, spać, kiedy nie chcemy, chodzić po zegarki... Ja tego nie rozumiem - opowiada np. podczas spaceru po stolicy Malezji bramkarz Arkadiusz Matuszak.

- Będziemy na tym profilu zamieszczali sporo materiałów, które pokażą kibicom, kim jesteśmy, jacy jesteśmy i jak nie tylko trenujemy, ale i żyjemy podczas obozów. Chcemy, by się dobrze bawili hokejem wraz z nami - zapowiadają laskarze.

Tutaj można znaleźć profil reprezentacji Polski