Dwa wygrane mecze DSW Waterpolo Poznań dają fotel lidera

Okazałe zwycięstwa 15:5 i 24:4 nad GKPW 59 Gorzów odnieśli na własnym basenie poznańscy waterpoliści, którzy po sześciu rozegranych meczach są liderami w rywalizacji o mistrzostwo Polski.
- Jestem bardzo zadowolony z postawy naszych zawodników, bo założony plan wykonaliśmy w stu procentach. Po trochę słabszym pierwszym meczu, w drugim pokazaliśmy naprawdę świetną i skuteczną grę, zdobywając aż 24 bramki. Nasi młodzi zawodnicy spełnili pokładane w nich nadzieję, bardzo dobrze sprawując się i w ataku, i w obronie - ocenił prezes DSW Waterpolo Poznań i kapitan zespołu Tomasz Różycki. - Mam nadzieję, że nasze zwycięstwo to miły prezent świąteczny dla poznańskich kibiców i sympatyków piłki wodnej - dodał.

Sześć punktów zdobytych w pojedynkach z ekipą z Gorzowa pozwoliło poznaniakom awansować na pierwsze miejsce w tabeli. Należy jednak pamiętać, że DSW Waterpolo dopiero czeka najtrudniejsze zadanie, czyli pojedynki z mistrzami Polski, Uniwersytetem Łódzkim ŁSTW. Zostały one zaplanowane na 31 stycznia i lutego przyszłego roku. Będą to zarazem pierwsze mecze waterpolistów w Poznaniu w 2015 roku. Dwa tygodnie wcześniej zmierzą się oni z Legią Warszawa.

DSW Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 15:5

Bramki dla DSW Waterpolo:
Jakub Goździak cztery, Michał Nowicki i Tomasz Różycki po 3, Rafał Bocheński, Marcin Drula, Bartłomiej Kowalewski, Oskar Szymonik i Michał Zawadzki.

DSW Waterpolo Poznań - GKPW 59 Gorzów 24:4

Bramki dla DSW Waterpolo:
Michał Nowicki sześć, Jakub Goździak cztery, Bartłomiej Kowalewski, Michał Zawadzki po trzy, Rafał Krawczyk, Tomasz Różycki, Rafał Bocheński po dwie, Piotr Cichy i Artur Wróbel.Tabela mistrzostw Polski:
1. DSW Waterpolo Poznań615 pkt80:40
2. Arkonia Szczecin612 pkt60:51
3. Ocmer Uniwersytet Łódzki ŁSTW39 pkt49:36
4. UKPW Legia Warszawa59 pkt84:44
5. WTS Polonia Bytom60 pkt54:83
6. GKPW 59 Gorzów40 pkt17:90