Ałmaty 2014. Jan Szymański akademickim mistrzem świata na 1500 metrów!

Poznaniak Jan Szymański zdeklasował rywali w pierwszym wyścigu na 1500 metrów w Akademickich Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Ałmaty w Kazachstanie. Kolejni panczeniści stracili do niego ponad dwie sekundy
Wśród pokonanych znalazł się np. znany włoski łyżwiarz szybki Mirko Nenzi. Włoch zajął trzecie miejsce z czasem 1.51,38. Srebro przypadło Rosjaninowi Dimitrijowi Fiedotowowi, który osiągnął 1.50,73. Jan Szymański wywalczył złoto rezultatem 1.47,32.

To pierwsze, ale - jak się zakłada - nie ostatnie złoto Jana Szymańskiego na tych mistrzostwach. Polak jest tu jedną z największych gwiazd, to wszak zwycięzca dwóch ostatnich zawodów Pucharu Świata w Berlinie i Heerenveen oraz lider list światowych na dystansie 1500 metrów.

Czwarte miejsce w Ałmaty zajął inny Polak, Patryk Wójcik. Panczenista Cuprum Lubin uzyskał czas 1.52,44.