Sport.pl

Jan Szymański znów wygrał zawody Pucharu Świata! Jest liderem klasyfikacji generalnej

Poznaniak Jan Szymański pokonał wszystkich panczenistów świata podczas zawodów Pucharu Świata w Heerenveen i z czasem 1.45,92 okazał się najlepszy na 1500 metrów. Wygrał z Holendrami na najważniejszym dla nich torze i został liderem Pucharu Świata
Polak pojechał w parze ze znakomitym Kanadyjczykiem Dennym Morrisonem. To był dobry rywal, bowiem jechał z Janem Szymańskim na podobnym poziomie. Obydwaj zatem dopingowali się do lepszego występu. Początkowo prowadził kanadyjski panczenista, ale - tak jak w Berlinie przed tygodniem - Jan Szymański dogonił go i wygrał z czasem 1.45,92. To jego nowy najlepszy wynik na torach europejskich.

Startujący po nim Kjeld Nuis i Norweg Sverre Lunde Pedersen nie zdołali go dogonić. Poznaniak wygrał zawody przed Wouter olde Heuvel z Holandii oraz Shani Davisem z USA. Co ważne, Jan Szymański objął także prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na 1500 metrów. Ma 261 punktów i o pięć wyprzedza Kjelda Nuisa z Holandii.

Konrad Niedźwiedzki (AZS AWF Katowice) zajął szóste miejsce czasem o 0,78 s gorszym od triumfatora, natomiast ósmy Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica) stracił 1,14 s.

Więcej o:
Komentarze (4)
Jan Szymański znów wygrał zawody Pucharu Świata! Jest liderem klasyfikacji generalnej
Zaloguj się
 • marekm1978

  Oceniono 2 razy 2

  Jednak pchanie busa dało efekty Skoczkowie tez coś pchnijcie to moze , pomoże .

 • bloxyx

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo!!
  A gdzie nieudacznicy z drużyny Lecha? Za mało nadal zarabiają, żeby dupę w końcu podnieść i zabrać się do NORMALNEGO treningu….

 • mativoczyq

  Oceniono 1 raz 1

  aosporcie.blogspot.com/2014/12/polskie-dumy-narodowe-kibice.html

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX