Puchar Polski: Krispol Września rozbity zaskakująco wysoko. Set przegrany do 14

Krispol Września przegrał ze Ślepskiem Suwałki w szóstej rundzie Pucharu Polski 0:3 i odpadł z dalszej rywalizacji. Zespół z Suwałk to także ekipa pierwszoligowa, notowana w tabeli niżej niż Krispol Września. Spotkanie odbyło się w Miłosławiu
W pierwszym secie wyrównana walka trwała do stanu 6:7. Od tego momentu przewagę zaczęli budować goście (7:11, 10:16). Mimo dobrej serii punktowej Krispolu przy zagrywce Antosika nie udało się dogonić rywala. Pewnie grający Ślepsk wygrał do 18.

Trener Marek Jankowiak próbował zmienić coś w grze pomarańczowych. Dał pograć wszystkim zmiennikom, ale druga partia miała podobny przebieg jak pierwsza. W ekipie wrześnian brakowało przede wszystkim skuteczności w ataku i szczelnych bloków. W trzecim secie Krispol został już zupełnie rozbity. Na najlepszego gracza został wybrany kapitan Ślepska - Bartek Winnik. Rywale zmierzą się w następnej fazie z Cuprum Lubin.

Krispol Września - Ślepsk Suwałki 0:3

Sety: 18:25, 16:25, 14:25

KRISPOL: Marcin Iglewski, Chwastyniak, Antosik, Dobosz, Jasiński, Skup oraz Tylicki (libero), Murdzia, Sęk, Wajdowicz, Mateusz Iglewski (libero), Kempiński

ŚLEPSK: Modzelewski, Skrzypkowski, Makowski, Winnik, Rudzewicz, Schamlewski oraz Andrzejewski (libero), Rawiak,