MUKS Poznań, Poznań City Center, Lider Swarzędz i Ostrovia wygrały swoje mecze w pierwszej lidze

Komplet zwycięstw odniosły wielkopolskie zespoły koszykarskie w rozgrywkach pierwszej ligi. Poznań City Center wygrał w Krakowie 56:47, MUKS Poznań u siebie wygrał z Basketem Aleksandrów Łódzki 55:48, Lider Swarzędz wygrał z ŁKS Łódź 64:44, a Ostrovia pokonała JAS-FBG Sosnowiec 68:57. W meczu ostrowianek uwagę zwraca dorobek punktowy Pauliny Rozwadowskiej
Akademiczki z Poznań City Center w Krakowie szybko zdobyły niewielką przewagę, którą utrzymywały przez pierwszą część gry. W drugiej kwarcie niemoc punktowa dopadła oba zespoły, które przez ponad 3 minuty nie mogły trafić do kosza. Złą passę przerwała Patrycja Szelągowska, która w całym meczu zdobyła 14 punktów. Tę kwartę akademiczki przegrały 10:14 i na przerwę schodziły z jednopunktową stratą do Korony (25:26).

Drugą połowę oba zespoły rozpoczęły bardzo nerwowo i chaotycznie. Wiele strat i niecelnych rzutów spowodowało, że wynik znowu stanął w miejscu. Przełamała się dopiero kapitan Poznań City Center AZS Kinga Woźniak, która wyprowadziła akademiczki na prowadzenie i jednocześnie dała sygnał do ataku. Poznanianki lawinowo zaczęły zdobywać punkty, a gra krakowianek się załamała. Trzecią część akademiczki wygrały aż 17:2.

Ostatnia odsłona spotkania to heroiczna próba odwrócenia losów meczu przez zawodniczki Korony Kraków. Poznanianki nie dały sobie jednak wyrwać zwycięstwa i do końca utrzymały prowadzenie

AZS Politechnika Korona Kraków - Poznań City Center AZS 47:56

Kwarty: 12:15, 14:10, 2:17, 19:14

Poznań City Center AZS: Magdalena Wojdalska 16, Patrycja Szelągowska 14, Kinga Woźniak 14, Elżbieta Giedrojć 7,Karolina Budeń 5, Maria Adamczak, Kinga Banach, Agata Siwińska, Paulina Adamowicz, Joanna Rzeszutek.

AZS Politechnika Korona Kraków: Agnieszka Krzywoń 17, Agata Rafałowicz 9, Joanna Grymek 6, Aleksandra Teklińska 5, Katarzyna Homoncik 4, Olga Kossmann 4, Katarzyna Pasek 2.